Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

WDK GIERAŁTOWICE

MISZMASZ CZYLI FERIE ZIMOWE Z DOMEM KULTURY W GIERAŁTOWICACH

Nie tak dawno zakończyły się warsztaty bożonarodzeniowe, a już przyszła pora ferii zimowych.

Jak co roku przygotowaliśmy dla dzieci  różne zajęcia. Miszmasz to tytuł przewrotny, bo spotkania były dobrze zorganizowane i szczegółowo dopracowane. W tym roku dla feriowiczów była to seria niespodzianek, gdyż plakat nie przedstawiał żadnych szczegółów. Każdy dzień był niewiadomą, co powodowało dużą ciekawość uczestników. Każdy lubi niespodzianki, a dzieci w szczególności. W naszym Domu Kultury młodzi ludzie korzystają z całości propozycji – zarówno w ferie, jak i w wakacje – korzystają z całości oferowanego programu. Jest to dowód na to, że czują i bawią się tu świetnie. Dziękujemy im za to oraz za liczną obecność i wspaniałą atmosferę.

 

Rozpoczęliśmy od prac plastycznych. Anioły, anioły, wszędzie anioły! Cała grupa wykonała je z kartek papieru, tworząc harmonijkową suknię. Do tego główka ze styropianu z fantazyjną fryzurą. Najbardziej pracochłonny moment to tworzenie na tychże kartkach wzorów sukni. Należało je zaprojektować z obu stron. Były bardzo oryginalne. Młodzi osiągnęli niepowtarzalny efekt. Wszystkie prace zostały wykorzystane w dekoracji Wieczoru Jasełkowego. Anioły stanowiły piękny element świątecznej sceny, jednocześnie prezentując się szerokiej publiczności (ponad 200 osób) zgromadzonej na Jasełkach.

Nie sposób wymienić wszystkich zabaw, w które bawili się uczestnicy. Zawsze są jakieś nowości: przeciąganie liny, mafia, zgadnij kto, woda-plaża i inne, ale limbo, szczur, dwa ognie to już standard. Integracyjne zabawy, sportowe konkurencje, podział na grupy, czy wszyscy razem, a nawet indywidualne zmagania. Oj, działo się! Ruchowym zajęciom poświęciliśmy dwa spotkania. Same dzieci zresztą uczestniczyły w planowaniu poprzez zgłaszane propozycje, które realizowaliśmy. Należy dodać, że rozpiętość wiekowa była całkiem spora: od zerowej klasy do szóstej. Starszym, zarówno chłopcom jak i dziewczętom, dziękujemy za wielokrotną pomoc i świetną integrację z młodszymi dziećmi, a szczególnie przy artystycznych zajęciach. Zrobiliśmy bukiety z okazji zbliżających się Dni Babci i Dziadka. Wazon i łodygi zostały wykonane z plastikowych butelek, a kwiaty stanowiły małe pomponiki wykonane z kolorowych włóczek. Jakże nietypowe, oryginalne i barwne to były bukiety!

Wycieczka to chyba najbardziej oczekiwany dzień. Pojechaliśmy do Bielska-Białej. Ku wielkiej radości wszystkich, pierwszym punktem był Ninja-Park. To po prostu trampoliny, trampoliny, trampoliny... Znakomite miejsce, które posiada również zintegrowane tory przeszkód, strefę siatkówki, kosza i ściankę wspinaczkową. Rewelacyjnie spędziła tam czas nasza grupa, a cała kadra, na czele z trenerami, zasługuje na pełne uznanie. Wysoki profesjonalizm, duże zaangażowanie w zabawę z dziećmi okraszone szerokim uśmiechem. I tak w podskokach dotarliśmy do kolejnego punktu naszej wyprawy czyli Teatru Banialuka. Najpierw obejrzeliśmy przedstawienie „Krawiec – Niteczka” ze znakomitą grą aktorów i świetną scenografią. Sala wypełniona po brzegi żywo reagowała na wydarzenia rozgrywające się na scenie. W ramach spotkań z teatrem uczestniczyliśmy w warsztatach teatru cieni. Ten rodzaj teatru lalkowego, w którym widz obserwuje na ekranie cienie rzucane przez lalki, dekoracje, rekwizyty, aktorów, to wbrew pozorom bardzo skomplikowana i precyzyjna sztuka. Przekonali się o tym nasi wycieczkowicze, wykazując się własną kreatywnością na tychże warsztatach.I tak kolejna Akcja Ferie z Domem Kultury dobiegła końca. Zajęcia obfitowały w niespodzianki – była nawet pizza! Dziękujemy dzieciom i młodzieży za obecność, za wzorową dyscyplinę, za świetną zabawę i wspaniałą integrację. Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Wieprzu z dyrektorem Sewerynem Gałysz dziękujemy za pokrycie różnych kosztów i wszelką pomoc.