Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

WDK PRZYBRADZ

Ferie z WDK Przybradz

 

            W dniach 22-25 stycznia młodzież miała okazje uczestniczyć w zorganizowanych przez WDK w Przybradzu zajęciach. Różnorodność programu pozwoliła na zgromadzenie uczniów szkół ponad gimnazjalnych jak i dzieci, które uczęszczają do przedszkola. Pomimo kolosalnej, jak na pierwszy rzut oka różnicy wieku uczestnicy Ferii z WDK Przybradz potrafili znaleźć wspólny język i uzupełniać się na wzajem.

We wtorek, który otwierał feryjną akcję  dzieci pochłonęły gry i psychozabawy. Na przemian w bardzo atrakcyjny sposób angażowały umysł oraz ciało, pozwalając grupie na jeszcze lepszą integrację i jeszcze lepsze poznanie siebie nawzajem.

Środa była gratką dla uzdolnionych plastycznie i majsterkowiczów. Warsztaty bransoletek shambala dla dziewczyn oraz warsztaty modelarskie dla chłopców udowodniły iż 3 godziny kreatywnie spędzonego czasu mogą  upłynąć szybciej niż 3 min spędzona na kanapie przed monitorem. 

Jak wszyscy zgodnie twierdzą,  czwartek i piątek upłynęły jeszcze szybciej, nie pozwalając się nawet rozkręcić. Trudno sprzeczać się z taką opinią, gdyż wycieczki napakowane atrakcjami aż po brzegi przeważnie w opinii jej uczestników wydają się za krótkie. Czwartkowa wycieczka do Apilandi przeznaczona raczej dla młodszych dzieci pozwoliła jej uczestnikom na bardzo bliskie poznanie pszczelego życia.

Piątkowa wycieczka zgromadziła armię dzieci i młodzieży. Nic w tym dziwnego, iż park trampolin zapewnił godzinę wspaniałej zabawy jak i przedszkolakom tak i młodzieży powoli myślącej już o maturze. Po wyczerpującym teście sprawnościowym przyszedł czas na regenerację sił w McDonaldzie - nieodzownym punkcie każdej "udanej" wycieczki. Ostatnią atrakcją czekającą na dzieci był seans filmowy w kinie. Dzieci obejrzały "Ralf demolka w Internecie", młodzież z kolei bawiła się oglądając "Aquamena".

Prośby uczestników o jak najszybsze zorganizowania takiej samej wycieczki utwierdziło organizatorów w przekonaniu, iż park trampolin był strzałem w dziesiątkę.

            Na koniec, jako prowadzący zajęcia w WDK Przybradz chciałbym podziękować rodzicom, którzy pomogli zapewnić należytą opiekę nad dziećmi podczas naszych wycieczek oraz wszystkim uczestnikom, za ich odpowiedzialne zachowanie na wycieczkach.