Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

GMINNY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW JASEŁKOWYCH

GMINNY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW JASEŁKOWYCH

Tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia są w Polsce bardzo ważne, są pielęgnowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie od lat.

Jedną z tradycji, która zagościła na stałe na terenie naszej gminy, stały się coroczne spotkania grup jasełkowych.

 

Dnia 12 grudnia liczne grono osób odpowiedziało na zaproszenie organizatorów, tj.: Gminnego Ośrodka Kultury w Wieprzu, Wiejskiego Domu Kultury w Nidku i wzięło udział w     XVI Gminnym Przeglądzie Zespołów Jasełkowych.

Na scenie widowiskowej nideckiego Domu Kultury wystąpiło 5 grup, łącznie ok. 165 aktorów w imponującym przedziale wiekowym od 5 do 70 lat.

Zespoły biorące udział w przeglądzie to kolejno:

Gwiazdeczki- uczniowie II i III klasy ZSP w Gierałtowicach,

Mali artyści- przedszkolaki 5 i 6 letnie z ZSP w Gierałtowicach,

Patriotyczni pastuszkowie- najliczniejsza grupa uczniów klas III- VIII ZSP we Frydrychowicach,

Mrugające gwiazdki- dzieci 5 i 6-o letnie uczęszczające do Przedszkola Publicznego przy ZSP w Przybradzu,

Chór Magnolia- trzypokoleniowa grupa aktorów z Nidku.

 

Za możliwość przeżycia tak emocjonującego przedpołudnia serdecznie dziękujemy przede wszystkim opiekunom grup, którzy niewątpliwie mocno zaangażowali się w przygotowanie inscenizacji. W efekcie było wzruszająco, pięknie, tanecznie i ze śpiewem na ustach.

Dzięki występującym mogliśmy prześledzić dzieje od czasów Adama i Ewy do narodzin Pana Jezusa. Mieliśmy możliwość poczuć i zobaczyć ubóstwo i chłód betlejemskiej stajenki, a zarazem majestat i bóstwo Dzieciątka, któremu hołd oddali nawet Mędrcy ze Wschodu.

Na wszystkich występujących czekał poczęstunek - pyszne drożdżówki z lokalnej piekarni „Bochenek”. Każda grupa została uhonorowana bonem o wartości 250 zł, który może przeznaczyć na pokrycie kosztów transportu dowolnej wycieczki. Dodatkowo została przyznana nagroda publiczności dla Gwiazdeczek z Gierałtowic. Grupa ta w rezultacie stała się szczęśliwym posiadaczem dwóch bonów na łączną kwotę 500 zł.

Już dzisiaj pragniemy zaprosić wszystkich do oglądania i przeżywania kolejnych misteriów bożonarodzeniowych w przyszłym roku, które po raz kolejny, może jeszcze lepiej, pozwolą nam zrozumieć, że to nie tylko wydarzenie historyczne, ale też współczesne, że Bóg rodzi się dziś pośród nas, w drugim człowieku i w naszych sercach...