Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

RAJD ROWEROWY

                                       GIERAŁTOWICZKI NA  ROWERY !

 

            To już IV Gminny Rajd Rowerowy. Każdego roku gospodarzem tego wydarzenia jest inne sołectwo. Tym razem były to Gierałtowiczki.

            Gierałtowice jak zwykle wzięły udział w tej imprezie. Kilkunastoosobowa drużyna wyruszyła spod Domu Kultury. Spośród wszystkich zespołów miała do celu  najkrótszy odcinek do pokonania. Rowerzyści jednak wydłużyli trasę i przejeżdżając ulicami naszych sąsiadów, drogą bardzo okrężną, dotarli na miejsce spotkań  jako… ostatni. Nie tylko do trasy przejazdu gierałtowiczanie podeszli bardzo ambitnie, ale i do konkurencji i zmagań między sołectwami. W konkursie plastycznym pt. „Charakterystyczne miejsca w Gierałtowiczkach” nasz zespół zajął I miejsce. Brawo!

Każdemu spotkaniu mieszkańców gminy Wieprz towarzyszy serdeczna atmosfera. Tak było i tym razem. Ponadto pyszne prażone i smakowite drożdżowe ciasto przygotowane przez gospodarzy dopełniły całości. Zachęcamy mieszkańców Gierałtowic i innych sołectw do jeszcze liczniejszego udziału w tej rowerowej imprezie. Sprzyja ona nie tylko wspaniałej integracji i zabawie, ale pozwala również poznać atrakcje przyrodnicze i turystyczne naszej gminy. Do zobaczenia za rok.