Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

WDK GIERAŁTOWICE

 

                                WAKACJE 2018 – DOM  KULTURY  GIERAŁTOWICE

                                       

        Po raz kolejny wakacje z Domem Kultury w Gierałtowicach należy zaliczyć do udanych.

Nowe, ciekawe propozycje, liczny udział dzieci i młodzieży, fajna zabawa, świetna integracja. Młodzi ludzie bardzo chętnie uczestniczą we wszystkich zajęciach: plastycznych, sportowych, tanecznych, wokalnych, artystycznych i wielu innych. Każdego dnia uczestniczą w tej różnorodnej gamie spotkań. Dotyczy to zarówno ferii letnich, jak i zimowych.

Wakacje 2018 rozpoczęły się od zajęć manualnych. Uczestnicy zrobili ciekawe ozdoby, które mogą być ramką na zdjęcie czy też podstawką pod kubek. Wyglądające jak kwiat prace wykonane zostały z plastikowych łyżeczek i kolorowo polakierowane. Podobnie można ozdobić słoiki,które zamienią się w piękny lampion lub wazonik na kwiaty. Zajęcia te bardzo przypadły dzieciom do gustu.

Drugi dzień to również twórczość artystyczna. Tym razem młodzi ludzie ruszyli ze sztalugami w plener. Zadaniem było namalowanie budynku  Domu Kultury. Nie było to łatwe zadanie. Największą trudność sprawiło właściwe rozplanowanie proporcji na kartce papieru. Ale efekt końcowy zadziwił nawet samych wykonawców.

Zabawy integracyjne, które wiodły prym trzeciego dnia akcji lato, zawsze cieszą się dużym powodzeniem. Tym razem chusta animacyjna posłużyła za karuzelę, a nawet była „boiskiem” do piłki nożnej czy raczej podrzucanej. Były też kalambury, a ich tematykę stanowiły turnieje telewizyjne. Zabawa była z podziałem na zespoły, które wykazały się dużą pomysłowością w mimicznym pokazywaniu wybranych programów.

Wycieczka stanowi stały element wakacyjnych spotkań. Dzieci z Domem Kultury zwiedziły już sporo ciekawych miejsc. W tym roku po raz pierwszy udały się do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie. Pod opieką przewodnika poznały to ciekawe miejsce. Korzystały z wielu urządzeń interaktywnych z dziedziny mechaniki, optyki, akustyki, hydrostatyki. Zabawa była znakomita, a ilość wszystkich urządzeń bardzo duża. Niektóre z nich to: równoważnie- kiwaczki, spirala, rury głosowe, gong tam-tam, kamienne cymbały, trójkąt bermudzki i wiele innych. Uzupełnieniem aktywnego zwiedzania były warsztaty. Starsza grupa naszej wycieczki miała zajęcia z ciśnieniem. Młodsza natomiast poszukiwała zaginionej szkatułki. Postawę stanowił kompas i mapa. Prawidłowe wykonywanie przygotowanych zadań krok po kroku zbliżało do celu- ukrytej niespodzianki. Kolejnym punktem krakowskiej wycieczki był Park Trampolin Gojump. To miejsce, gdzie nadmiar energii znalazł swoje ujście. Skoki na dmuchaną poduchę, basen z gąbkami, boisko do zbijaka, tor przeszkód- atrakcji całe mnóstwo.  Pierwsza część wycieczki to wysiłek umysłowy, druga- niemały trud dla ciała, a trzecia to uzupełnienie straconej energii czyli MacDonald.

Akcja lato zazwyczaj kończy się na sportowo. Limbo, dwa ognie, kręgle i wiele innych zabaw są  często w nietypowy sposób przeprowadzane.

   Uśmiech, entuzjazm, podziękowania- to najlepszy dowód na to, że wakacje z Domem Kultury są po prostu fajne. Dzieci  przychodzą na wszystkie zajęcia, bez wybierani poszczególnych dni i są zawsze otwarte  na wszelkie propozycje.

Wakacje przygotowali i przeprowadzili pracownicy Domu Kultury, a Gminny Ośrodek Kultury w Wieprzu pokrył koszty transportu i materiałów na zajęcia. Dziękujemy. Udanych wakacji !!!