WARSZTATY ARTYSTYCZNE GOK

Na zaproszenie grupy rękodzielniczej, działającej pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Wieprzu, przybyła do nas w dniu 14.06.2018r. sekcja rękodzielnicza z Miejskiego Domu Kultury w Kętach. To już trzecie spotkanie pasjonatek - rękodzielniczek z obu placówek. Poprzednie miało miejsce w MDK w Kętach wiosną tego roku i poświęcone było kwiatom z bibuły. Tym razem zajęcia miały miejsce w salce KKP, więc nasi goście mieli okazję obejrzeć muzeum świni, w którym zachwycali się różnorodnością eksponatów oraz usłyszeć o działalności Klubu Kulinarnego Podróżnika, ale przede wszystkim wziąć udział w warsztatach, podczas których uczestniczki nauczyły się wykonywać piękne kwiaty z kolorowych rajstop. Jak to zwykle bywa w gronie rękodzielniczek, fantazji w wykonaniu nie zabrakło, a prace wykonane w Wieprzu panie zaprezentowały na wystawie z okazji Dni Kęt. Zaproszona grupa, jak zwykle, oprócz wspaniałej atmosfery i humoru przywiozła dla nas podarunek - oczywiście rękodzielniczy i smakołyki własnej roboty lub hodowli. Były to pyszne ciasteczka z wielu ziaren oraz świeże czarne maliny. Mogłyśmy zatem, obok tworzenia, smakować różne pyszności. Pasja, która nas połączyła przeradza się w stałą współpracę obu placówek kulturalnych polegającą na wymianie doświadczeń i organizowaniu cyklicznych spotkań. Następne warsztaty już zaplanowano na jesień w MDK w Kętach. Zatem znów będzie twórczo i z pewnością sympatycznie.